Henrysin 2b
Kosów Lacki

601 143 799
latosowo@latos.pl

Okolice Latosowa

Bug - ta dzika rzeka płynie sobie kilkanaście km od nas, można pojechać samemu, żeby rozkoszować się naturą, niezliczoną ilością ptaków, a nawet czasem się w niej wykąpać, albo można uczestniczyć w wycieczce zorganizowanej przez nas, podczas której pokażemy Wam mało znane i trudno dostępne urokliwe miejsca.

Targ - mieszczuchy często chcą zobaczyć jak wygląda relikt przeszłości, czyli wiejskie targowisko, otóż w każdy wtorek można odwiedzić targ w Kosowie Lackim, który znajduje się na końcu drogi prowadzącej do nas, pieszo kilkanaście minut. W czwartki można wybrać się na targ w Sokołowie Podlaskim, gdzie prócz rozmaitości wystawiane są także zwierzęta. W pobliskiej Małkini - 19 km- targ odbywa się w soboty.

Stadniny koni - kilka kilometrów od nas znajduje się Stadnina w Nowej Wsi Kosowskiej, gdzie są organizowane imprezy, a także można wykupić jazdę konną, natomiast w Seroczynie można odwiedzić Stajnię u Macieja, gdzie również można pojeździć konno, albo spróbować się tego nauczyć

Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie - 35 km od nas, nieduże, ale ciekawe muzeum w zamku z XV wieku, organizowane są tu turnieje rycerskie, spotkania z ciekawymi osobami, Turniej Smaków.

Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu - 25 km od nas, warto się wybrać, fantastyczny skansen, mnóstwo eksponatów, w tym kolekcja stuletnich maszyn rolniczych i dużo ciekawych imprez cyklicznych.

Sokołów Podlaski - to miasto oddalone od Latosowa o 27km, z bogatą tradycją i licznymi zabytkami, takimi jak pałac zaprojektowany przez Marconiego, synagogi, drewniane domy z XIX wieku, do tego mieści się tam Sokołowski Ośrodek Kultury, bardzo prężnie działający, który organizuje liczne koncerty, imprezy, przedstawienia teatralne, seanse filmowe.

Węgrów - miasto położone 30km od nas, na szlaku Unitów, z wieloma zabytkami, którego historia sięga XV wieku. W XVI wieku był ośrodkiem reformacji. Jako ciekawostkę należy wspomnieć, że w miejscowym kościele znajduje się słynne XVI-wieczne lustro Pana Twardowskiego.

Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince - jeśli ktoś interesuje się martyrologią warto zobaczyć. Znajduje się 13 km od Latosowa, mieści się na terenie byłych nazistowskich obozów Treblinka I i Treblinka II.

Top